Licenční ujednání

Webové stránky byly vytvořeny v rámci dlouhodobého projektu „Archeologický atlas Pražského hradu“ a podpořeny z programu Strategie AV 21 Akademie věd České republiky v rámci projektu Evropa a stát: mezi barbarstvím a civilizací a projektem „Karel IV. a Praha. Virtuální výstava k 700. výročí narození Karla IV.“ Ministerstva kultury ČR v roce 2016.

Všechny materiály obsažené na této webové stránce jsou chráněny mezinárodně uznávanými zákony o autorských právech a duševním vlastnictví. Je povoleno užívat materiály pouze pro schválené účely.

Jedná o všechny typy materiálů umístěných na webových stránkách: http://www.prazsky-hrad.cz

Části textů, obrázky, videa, audia, nebo jiný typ médií v různých typech formátu. Schválené účely použití jsou vzdělávací, akademické, vědecké nebo soukromý zájem uživatele. Jsou přísně nekomerční.

Nekomerční užití je povoleno jenom s uvedením zdroje © Archeologický ústav AV ČR, Praha, v.v.i. – Virtuální průvodce památkami Pražského hradu, není-li na našich webových stránkách uvedeno jinak.

Některé z těchto materiálů jsou duševním vlastnictvím třetích stran, od kterých jsme získali souhlas k publikaci jejich prací pouze na našich webových stránkách. Tyto licenční podmínky se nevztahují na majetek třetích stran. V každém případě je zapotřebí žádat majitele o povolení publikovat.

Není dovoleno porušovat práva duševního vlastnictví autorů. Není dovoleno poškozovat, upravovat, nebo přijmout jiná opatření, ohrožující pověst autora ve vztahu k materiálům.

Zavazujeme se k ochraně soukromí a osobních údajů návštěvníků na našich stránkách. Pokud chcete používat materiály z webových stránek, prosím kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu: prazskyhrad@arup.cas.cz

Kontakt: Archeologický ústav AV ČR., Praha, v. v. i., Letenská 4, 118 01 Praha, Česká republika

Autoři textů: Gabriela Blažková, Jan Frolík, Iva Herichová, Petr Chotěbor, Jana Maříková-Kubková, Katarína Mašterová, Josef Matiášek, Petr Měchura

Autoři fotografií: Martin Frouz, Jan Gloc, Jiří Šindelář, Josef Vandělík, Bohuslav Vácha, Katarína Mašterová

Autoři videa: Jiří Šindelář, Bohuslav Vácha, Petr Vavrečka

Autoři modelů: Jiří Šindelář, Bohuslav Vácha, Petr Vavrečka, Vojtěch Dvořák

Autoři mapového díla: Eva Stuchlíková, Jiří Šindelář

Koncept webových stránek: Jana Maříková-Kubková, Eva Stuchlíková, Jiří Šindelář

Webeditor: Eva Stuchlíková

© 2016 Archeologický ústav AV ČR, Praha, v.v.i. – Virtuální průvodce památkami Pražského hradu